Aroomteraapiline tselluliidiravi

Tselluliidi ilmnemine on keha viis anda meile mõista, et ta vajab puhastumist ja jääkainete väljundamist.
Pikaaegne tselluliit on tervisele kahjulik, kuna ta koormab kogu organismi.
Aroomteraapilise tselluliidimassaaž tulemusena: vähenevad sentimeetrid, paraneb naha seisund, tasakaalustub menstruaaltsükkel, aktiveerub lümfi- ja vereringe, tõuseb meeleolu, taastub lihastoonus, tugevneb immuunsus.
Aroomteraapilises tselluliidimassaažis kasutatakse kahte erinevat aroomõlisegu, tänu nendele elavneb ja kiireneb kogu keha ainevahetus ning seega tselluliidi väljutamine kehast kergeneb. Õlid mõjuvad elavdavalt jämesoole ja maksa toimingutele. Elavneb ka lümfi- ja vereringe. Samas aitavad õlid kaasa jääkainete väljutamisele organismist ning tasakaalustavad hormonaal-toiminguid.

● Kui kaua peab varuma aega?

Ravikuuri pikkus on individuaalne. Tselluliidi koemuutus on märgata juba kahe nädalaga. Sügavalt kinnistatud tulemus saavutatakse korrates hooldust vähemalt 8 korda. Olenevalt tselluliidi astmest võib hoolduskuuri teha ka pikemalt näiteks 2 korda järjest- seega kokku 16 korda. Terapeuti külastatakse üks kord nädalas (50 minutit). Parema ja kiirema tulemuse saamiseks tuleb kodus ka veidike vaeva näha. Sellealast juhendust saab juba teraapia käigus.

● Kuidas aroomteraapia toimib?

Aroomteraapia on alternatiivmeditsiini ehk loodusravi üks kõige meeldivamaid ja populaarsemaid ravimeetodeid, ta on leebe aga samas tõhus ravimeetod. Aroomteraapia tähendab lõhnadega ravimist, kus kasutatakse kontsentreeritud taimeõlisid, mida nimetatakse eeterlikeks õlideks. Ravi eesmärk on parandada inimese kehalist ja emotsionaalset tervist ning taastada organismi tasakaal.Üks raviseanss võib küll kohe mõjuda lõdvestavalt või ergutavalt, ent selle efekt kipub olema lühiajaline. Organismi tasakaalustamiseks läheb vaja regulaarseid raviseansse.
Aroomteraapia tähendab midagi enamat, kui vaimu ja keha ravivaid taimeõlisid. Aroomteraapia viib eeterlikud õlid organismi, et muuta kehakeemiat, toetada organismi toimimist ning parandada meeleolu ja emotsioone. Kõige tõhusamalt mõjuvad õlid siis, kui neid masseeritakse naha sisse. Keha pehmete kudede läbitöötamine vabastab emotsionaalsest ja psüühilisest pingest, leevendab valu, elavdab vereringet ja taastab organismi tasakaalu. Naha sisse hõõrutuna hakkab eeterlik õli koheselt keha kudesid mõjutama. Õlimolekulid on nii väikesed, et imenduvad nahapooride ja karvanääpsude kaudu vereringesse, millega nad mööda keha laiali kantakse. Oluline on ka lõhn, mille sissehingamine suurendab nahale määritud õli efektiivsust. Sissehingamisel muudavad ninas asuvad haistmisretseptorid lõhnad elektri-impulssideks, mis kantakse mööda haistmisnärvi aju limbilisse süsteemi. Sinna jõudnud lõhnad avaldavad otsest mõju meie meeleolule, emotsioonidele ja käitumisele, mõjuvad ergutavalt ning suurendavad keskendumisvõimet.

● Aroomteraapia ajaloost:

Tänapäeva aroomteraapial on iidne päritolu. Aromaatseid taimeõlisid on ravieesmärkidel kasutatud tuhandeid aastaid. India iidsed veedad ning hiina ja Araabia ajaloolised meditsiinitekstid tõendavad, et aroomiõlidel oli tervise ja vaimsuse vallas tähtis koht. Antiik-Kreekas kasutas arstiteaduse isa Hippokrates aromaatset suitsu, et ateenlasi katkust vabastada. Rooma sõdurid kogusid jõudu lõhnastatud õlis supeldes ja regulaarse massaažiga. Ent kõige tuntumad iidsed aroomteraapia tundjad olid egiptlased. Arvatakse ka, et arstid üle kogu maailma käisid Egiptuses aroomteraapia meetodeid õppimas. Termini „aromathérapie“ võttis kasutusele prantsuse keemik René Maurice Gattefossé ja see väljendas aroomõlide raviefekti. aroomteraapiat on kasutatud ka psühhiaatriliste haiguste ravis (Prantsuse armee kirurg dr Jean Valent). 1950. aastatel tutvustas Marguérite Maury, Austria iluterapeut ja biokeemik, aroomiõlide kasutamist massaažis ning asutas Suurbritannias, Prantsusmaal ja Šveitsis esimesed aroomteraapia kliinikud. aroomteraapiast on arenenud tänapäeva alternatiivmeditsiini üks hinnatumaid harusid.

Selles aroomteraapilises tselliliidimassaažis kasutatakse spetsiaalseid Ulla-Maija Grace poolt väljatöötatud massaaživõtteid ja AromaHooldusõlisid.
Tähelepanu: Aroomteraapilisi iluhooldusi ei soovitata rasedale ega imetavale emale ning ka väga tõsiste haiguste all kannatajale (vähkkasvajad, maksa- ja neeruhaigused). Samas ei teostata iluhooldusi ka alkoholi ja narkootiliste ainete mõju all olevale inimesele.

Lisainfo ja broneerimine:

varje@tervisehaldjas.ee

Varje Liana Vilberg

+372  5550 1309